Gyógyszerkérdés Makara Főorvos Úrhoz

Téma címkék:
2018.04.01. 13:12

Tisztelt Makara Főorvos Úr!

Nekem is lenne egy kérdésem az egyéb gyógyszerekkel kapcsolatban:Édesanyám egy hónapja szedi az Exviera-Viekirax-ot. Napi fél szem Dormicum-mal alszik, sajnos nem tudtuk, hogy az altató ellenjavalt. Le kell-e váltanunk, és mit javasol főorvos úr, mi legyen helyette? Valamint a citromos tea is mellőzendő?

Előre is nagyon megköszönöm segítségét:

Tisztelettel:Mama37

#26643 Kalapos hozzászólása: 2018.04.25. 21:19

Tisztelt Doktor Úr!
Két hónapon túl vagyok a Viekirax-EXVIERA kúrán.
Nem tudom, hogy köze van-e, de feltűnően megemelkedett a vércukrom. Egy órája pl. 7.9 volt. Soha nem volt problémám a cukrommal.
Lehet ez valami gyógyszerhatás, hogy más mechanizmussal dolgozik a máj?
Egy cikkben találtam, hogy “… A májból túl sok glükóz kerül kibocsátásra, amelyet a sejtek képtelenek felvenni.”

Köszönöm

#26581 klmaan hozzászólása: 2018.04.05. 20:02

Kedves Sorstársak!
Amit kérdeztem Makara drtól, azt kérdezem Tőletek is, hogy előfordult-e valakivel ilyen? Ha igen, akkor mit csináltak veletek? Ez a laikusnak, a szakirodalom szerint hasnyálmirigy gyulladásnak tűník, de mit mond a szakember? Rossz közérzet is társul a rossz laborértékekhez.
Üdv: Klári

#26585 Holdfeny hozzászólása: 2018.04.07. 06:15

Kedves Klári!
Laikusként én is hasnyálmirigy gyulladásra gondolnék. Hepatológusát el tudja érni?
Szerintem a háziorvoshoz s.o.s el kellene menni és kivizsgálást kérni (hasi ultrahangot, esetleg mást is, ezt a háziorvos fogja tudni) kérni. Ha ezek a gyszerek okozhatnak esetleg ilyet (ezt nem tudom), akkor sem biztos, hogy ez okozza. Ha valami egyéb kiváltó oka van (pl epe), akkor is rá kellene kérdezni, hogy a gyszert szedheti-e tovább.
Üdv,
Holdfény

#26580 klmaan hozzászólása: 2018.04.05. 19:57

Makara Főorvos úrtól!
Tiszelt Főorvos Úr!
Azt szeretném kérdezni egy Sorstársunk miatt, hogy lehet-e a gyógyszer mellékhatása a többszörös, majd 10 x-es lipáz emelkedés, s mellette szinte az összes fehérje érték emelkedett, a we szintén.
Gyógyszer: Exviera-Viekirax
Köszönjük előre is a választ!
Üdv a Sorstárs nevében is: Klári

#26617 Makara_dr hozzászólása: 2018.04.16. 08:59

A lipáz emelkedés nem tartozik a mellékhatásokhoz. Valóban sürgős további vizsgálatok szükségesek. Beszélje meg kezelőorvosával!
Tisztelettel
Makara dr.

#26622 klmaan hozzászólása: 2018.04.17. 07:20

Köszönöm Főorvos Úr!
Üdv szeretettel! Klári

#26572 Makara_dr hozzászólása: 2018.04.05. 13:21

Kedves Mama37

A ZOLPIDEM 10 mg szedhető. A citromos tea is fogyasztható.

Tisztelettel

Makara Mihály dr.

#26573 Mama37 hozzászólása: 2018.04.05. 13:25

Kedves Főorvos Úr!
Köszönöm szépen a segítségét!
Mama37

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!

Akadémiai Kiadó Zrt.

H-1519 Budapest, Pf. 245

Telefon: (06 1) 464 8200

Email: varoszoba@akademiai.hu

© Akadémiai Kiadó Zrt.

Krónikus betegek támogató, közösségi oldala, az Akadémiai Kiadó gondozásában. Orvosok szakmai portálja: nota.hu

Precognox

Close
Close